

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 250 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 500 nA |
| Transistor Type | NPN - Pre-Biased |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12010
Ext.Price$0.12010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12010 | $0.12010 |
| 10 | $0.11770 | $1.17700 |
| 50 | $0.11671 | $5.83550 |
| 100 | $0.11572 | $11.57200 |
